FANDOM


Grzegorz Drojewski
Grzegorz Drojewski.jpg
Imię i nazwisko: Grzegorz Drojewski
Podpis:
Pseudonim:
Płeć: Mężczyzna
Data urodzenia: 17 listopada 1983
Miejsce urodzenia: Warszawa, Polska
Data śmierci:
Rola:
Ważne dzieła:
Ten artykuł jest napisany z perspektywy prawdziwego, rzeczywistego świata.

Grzegorz Drojewski (ur. 17 listopada 1983 roku w Warszawie) – polski aktor filmowy i dubbingowy. Współpracuje z Teatrem Polskiego Radia.

W polskiej wersji serialu Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster podkładał głos Bloo.

Polski dubbingEdytuj

Filmy:Edytuj

  • 1986: Mój mały kucyk
  • 1988: Scooby Doo: Szkoła upiorów
  • 1994: Richie milioner –
  • Reginald „Reggie” Van Dough junior,
  • gwary chłopięce
  • 1995: Dzieciaki do wynajęcia – Kyle Ward
  • 1995: Toy Story – Sid
  • 1998: Mistrzowie golfa – Allister McGrath
  • 1998: Dzielny pies Rusty – Dylan Wilson
  • 1998: Kacper i Wendy – Josh Jackman
  • 1998: Miasteczko Halloween – Duch
  • 1999: Johnny Tsunami – Sam Sterling
  • 2000: Leć, leć w przestworza – Malcolm
  • 2000: Randka z wampirem – męski głos z głośnika w supermarkecie
  • 2000: Goofy w college’u
  • 2001: Irlandzkie szczęście – Drake
  • 2001: Dwanaście okrążeń – spiker
  • 2001: Miasteczko Halloween: Zemsta Kalabara
  • 2002: Możemy wygrać – Gomez
  • 2003: Konkurs kulinarny – Eddie
  • 2004: Thunderbirds – Alan Tracy
  • 2004: Król Lew 3: Hakuna Matata – zwierzęta, surykatka
  • 2004: Yu-Gi-Oh! Ostateczne starcie – Yugi
  • 2004: Noddy i Święty Mikołaj – Miś Tubby
  • 2005: Księżniczka na lodzie
  • 2007: Zagroda według Otisa
  • 2005: Jan Paweł II – chłopak ogłaszający wybuch wojny
  • 2005: Mały Wojownik – Jerry
  • 2005: Pieskie życie
  • 2005: My Scene: Gwiazdy Hollywood – River
  • 2005: Bratz: Anioły rocka
  • 2005: Chłopięca przyjaźń – Kyle
  • 2006: Co gryzie Jimmy’ego?
  • 2006: Wpuszczony w kanał − Ryba Ala Ropuchy
  • 2006: Kacper: Szkoła postrachu – Papuga
  • 2006: 7 krasnoludków: Las to za mało – historia jeszcze prawdziwsza – Jaś
  • 2006: High School Musical – Chad Danforth
  • 2006: Krowy na wypasie – Eddy (druga wersja dubbingu)
  • 2007: Dr Who: Poszukiwanie nieskończoności –
  • Mergrass,
  • Pilot Kelvin,
  • Locke
  • 2007: Wojownicze Żółwie Ninja
  • 2007: Koń wodny: Legenda głębin
  • 2007: Alvin i wiewiórki – Alvin
  • 2007: High School Musical 2 – Chad
  • 2007: Shrek Trzeci – Chłopak wpuszczający na bal przebierańców
  • 2007: Na fali – Mikey Abramowitz
  • 2007: Garfield ucieka z komiksu – Rekwizytor
  • 2007: Wskakuj! – Earl Jackson
  • 2008: Tajmiaki – Derek
  • 2008: Lato Muminków – Homek
  • 2008: High School Musical 3: Ostatnia klasa – Chad Danforth
  • 2008: Wyprawa na Księżyc – Ray
  • 2008: Podpięść: Wariackie Halloween – Piankowy Zając – BunBun
  • 2008: Dzwoneczek
  • 2008: Opowieści dziwnej treści: Trzy świnki
  • 2008: Opowieści dziwnej treści: Złotowłosa i trzy misie
  • 2008: Viva High School Musical Argentyna – Walter
  • 2008: Madagaskar 2
  • 2009: O, kurczę! – Cleatus Poole
  • 2009: Góra Czarownic
  • 2009: Hannah Montana. Film
  • 2009: Koralina i tajemnicze drzwi
  • 2009: Tatastrofa – Tripp Zoome
  • 2009: Opowieść wigilijna
  • 2009: Artur i zemsta Maltazara – Replay
  • 2009: Barbie i trzy muszkieterki –
  • Strażnik,
  • Strażnik Pałacowy 1
  • 2009: Alvin i wiewiórki 2 – Alvin
  • 2009: Bionicle: Odrodzenie legendy – Berix
  • 2009: Księżniczka Lillifee
  • 2009: Garfield: Koty górą
  • 2009: Potwory kontra Obcy: Dynie-mutanty z kosmosu
  • 2010: Scooby Doo: Abrakadabra-Doo – Sherman
  • 2010: Dom baśni
  • 2010: Harriet szpieguje: Wojna blogów – Tim James
  • 2010: Barbie w świecie mody – gwary
  • 2010: Camp Rock 2: Wielki finał – Barron
  • 2010: Żółwik Sammy – Sammy
  • 2010: Karate Kid
  • 2010: Dzwoneczek i uczynne wróżki
  • 2010: Jak ukraść księżyc
  • 2011: Lemoniada Gada
  • 2011: Goryl Śnieżek w Barcelonie – Śnieżek
  • 2011: Jednostka przygotowawcza: Aniołki kontra ancymony
  • 2011: Nie ma to jak bliźniaki: Film
  • 2011: Ale cyrk! – Wiktor
  • 2011: Alvin i wiewiórki 3 – Alvin
  • 2011: Zhu Zhu Pets: Wielka przygoda chomików
  • 2011: Lego Star Wars: Padawańskie widmo – Bobby
  • 2011: Artur ratuje gwiazdkę
  • 2011: Fineasz i Ferb: Podróż w drugim wymiarze – Jeremiasz Johnson
  • 2011: Przygody Tintina – Tintin
  • 2011: Smerfy – Ciamajda
  • 2011: Rio – Blu
  • 2011: Safari

​Seriale:Edytuj

  • 1978: Był sobie człowiek –
  • Jaskiniowiec III (odc. 1-3),
  • Budowniczy Piramidy (odc. 4)
  • 1983: Dookoła świata z Willym Foggiem –
  • Lord Guiness,
  • Mistrz Maksymilian (odc. 15)
  • 1986: Było sobie życie
  • 1987-1990: Kacze opowieści (nowa wersja dubbingu) – Młody Śmigacz (odc. 21)
  • 1988-1993: Hrabia Kaczula (nowa wersja dubbingu) –
  • Majtek 2,
  • Dzieciak
  • 1991-2004: Pełzaki
  • 1991-1992: Eerie, Indiana
  • 1992: Nowe podróże Guliwera
  • 1993: Huckleberry Finn – Huckleberry Finn
  • 1995-1998: Gęsia skórka – Obozowicz #1 (odc. 66)
  • 1996-2004: Hej Arnold! – Gienek (pierwszy dubbing) / Józek (drugi dubbing)
  • 1996: Tajemnica Sagali
  • 1997-2009: Bibi Blocksberg – Florian (odc. 5, 7)
  • 1997: Byli sobie odkrywcy
  • 1998-2004: Atomówki – Joey (odc. 25b)
  • 1998-2001: Dzika rodzinka
  • 1998-1999: Zły pies – Trevor Potanski
  • 1998-1999: Sonic Underground – Mantu
  • 1998: Eerie, Indiana: Inny wymiar – Edi
  • 1998: Gwiezdny Pirat
  • 1999-2003: Nieustraszeni ratownicy
  • 1999-2001: Dzieciaki z klasy 402 – Jessie McCoy
  • 1999-2000: Medaboty –
  • Rintaro,
  • Natan,
  • Kintaro
  • 1999-2000: Digimon Adventure – Taichi "Tai" Kamiya (odc. 5-54)
  • 1999: SpongeBob Kanciastoporty – Stanley
  • 2000-2006: Słowami Ginger –
  • Junior Senior (odc. 30),
  • Joakin (odc. 32),
  • Fred (odc. 42-44)
  • 2000: Królowie i królowe – Król Fuj-Fuj
  • 2001-2007: Mroczne przygody Billy’ego i Mandy –
  • „Pełzacz” (odc. Tajne Bractwo kontra WF),
  • Chłopak w stroju kota (odc. Konflikt mętnych interesów),
  • Brad (odc. Pizza Nergala),
  • Ojciec Irwina (odc. Drakula musi umrzeć),
  • Nigel Planter (odc. Nigel Planter i fistaszki)
  • 2001-2007: Ach, ten Andy! –
  • Jervis Coltrein (II i III seria),
  • Sheldon,
  • Vole (odc. 76)
  • 2001-2003: Gadżet i Gadżetinis
  • 2001-2003: Zło w Potrawce –
  • Henryś (odc. Zły do szpiku kości)
  • Tony (odc. Korek)
  • 2001-2002: Roztańczona Angelina – Juri
  • 2001: Wróżkowie chrzestni –
  • Brat Sanjaya (odc. 73a),
  • Agent Chipa Skowrona (odc. 79)
  • 2001: Power Rangers Time Force – Notacon
  • 2001: Noddy – Miś Tabi
  • 2001: Mary-Kate i Ashley w akcji – Rod
  • 2002-2008: Kredonia
  • 2002-2007: Kim Kolwiek – Wade
  • 2002-2007: Naruto –
  • Kotetsu Hagane,
  • Kabuto Yakushi (od odc. 27 do połowy serii 3, od odc. 88),
  • Gamakichi
  • 2002-2006: Jimmy Neutron: mały geniusz – Carl
  • 2002-2005: Co nowego u Scooby'ego? – Elliot (odc. 2, 18)
  • 2002-2004: Fillmore na tropie –
  • Frankie Poll (odc. 1),
  • Tayson Polaris (odc. 12),
  • Pauli (odc. 14),
  • Frank Bishop (odc. 15),
  • Dewey (odc. 16),
  • Biggy (odc. 18),
  • Whiston Center (odc. 19),
  • Szef klubu ogrodniczego (odc. 20),
  • Artur Stanley (odc. 23)
  • 2002: Beyblade V-Force
  • 2003-2008: 6 w pracy
  • 2003-2007: Z życia nastoletniego robota
  • 2003-2007: Tutenstein – Kail
  • 2003-2006: Xiaolin – pojedynek mistrzów – Clay Bailey
  • 2003-2005: Młodzi Tytani – Robin
  • 2003-2005: Martin Tajemniczy –
  • chłopiec (odc. 1),
  • Tonio (odc. 2, 6),
  • Stefan (odc. 5),
  • Wilbur (odc. 7),
  • mężczyzna z psem (odc. 9),
  • indiański chłopak (odc. 9),
  • Hunter Barrington (odc. 11),
  • uczeń (odc. 12)
  • 2003-2004: Stuart Malutki
  • 2003: Kot Crawford – Milo (odc. 6, 9, 11)
  • 2003: Titeuf
  • 2003: Szczenięce lata Clifforda – Shun
  • 2003: O rety! Psoty Dudusia Wesołka – Duduś (odc. 41-52)
  • 2004-2009: Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster – Bloo
  • 2004-2008: Drake i Josh – Eric
  • 2004-2008: Batman –
  • Jimmy Olsen,
  • Dzieciak #1 (odc. 54),
  • Kolega ze szkoły Dicka (odc. 60),
  • Andy Mallery / Scorn (odc. 62)
  • 2004-2006: Świat Todda
  • 2004-2006: Liga Sprawiedliwych bez Granic –
  • Młody Scott Free (odc. 15),
  • Billy Batson (odc. 20)
  • 2004: Power Rangers Dino Grzmot
  • 2005-2008: Johnny Test –
  • Zamrażacz Mózgów,
  • Blast Keczup (odc. 30a, 38a)
  • 2005-2008: Ben 10 –
  • Czteromucha (odc. 24),
  • Strażnik (odc. 25),
  • Chłopak grający na tubie (odc. 25),
  • Dzieciak (odc. 34),
  • Todd Maplewood (odc. 35),
  • Chłopak z wesołego miasteczka (odc. 36)
  • Klon,
  • Odmłodzony Max (odc. 42),
  • Odmłodzony Hex (odc. 42),
  • Koledzy ze szkoły (odc. 47)
  • 2005-2008: Mój kumpel z wuefu jest małpą –
  • Dicky Myszoskoczek (II seria),
  • David Coppertrout,
  • Papuga Orlando,
  • Lord Siusiumajtek,
  • Opos (odc. 33a),
  • Mangusta Karol (odc. 34a)
  • 2005-2008: Nie ma to jak hotel –
  • Tuck (odc. 1),
  • Kolega z paczki Drew (odc. 2),
  • Kyle (odc. 3),
  • Zeke (odc. 31),
  • Brandon (odc. 54),
  • Cliff Parks (odc. 56),
  • Chłopak z restauracji (odc. 62),
  • Trent (odc. 63),
  • Syn Bada (odc. 64/65),
  • Madrid (odc. 64/65),
  • Uczeń (odc. 68),
  • Gunther (odc. 69),
  • Lokaj (odc. 72),
  • Heckler (odc. 74),
  • Sergei (odc. 76),
  • Boy z pączkami (odc. 77)
  • 2005-2008: Ufolągi – Clinton
  • 2005-2007: Bratz – Cameron
  • 2005-2006: Szanowni Państwo X – Brandon
  • 2005: Kosmiczni Ścigacze – Jack
  • 2005: Fifi – Trzmielik
  • 2005: Przygoda Noddy’ego na wyspie
  • 2005: Transformerzy: Cybertron –
  • Tim,
  • Menasor
  • 2005: Robotboy – Björn Björnson
  • 2005: Trollz – Karbon
  • 2006-2008: Nowa szkoła króla – Kuzco
  • 2006-2008: Yin Yang Yo! – Yang
  • 2006-2008: Złota rączka
  • 2006-2007: Lola i Virginia – Chuck
  • 2006: Pokémon: Diament i Perła –
  • Ash Ketchum,
  • Jedno z dzieci (odc. 40)
  • 2006: Bratz: Magiczny dżin – Bryce
  • 2006: Hannah Montana – Johnny Collins (odc. 1)
  • 2006: Młodzi mistrzowie Shaolin – Cheng
  • 2006: Storm Hawks –
  • Jeden z cyklonistów,
  • Jeden z mieszkańców Wapos
  • 2006: H2O – wystarczy kropla – Byron
  • 2006: Magiczne przygody misia Ruperta – Edward
  • 2006: Monster Warriors –
  • Dink Doormen,
  • Henry (odc. 1-13)
  • 2006: Wymiennicy –
  • Jakobo Chacobo,
  • Komentator Biegów,
  • Szachista
  • 2006: Mam rakietę – Vincent Q
  • 2006: Tajna misja
  • 2007-2012: Czarodzieje z Waverly Place –
  • Hugh Normous (odc. 11-12, 27, 29-30, 37, 105, 107),
  • Usher (odc. 13),
  • Naukowiec (odc. 14),
  • Henry (odc. 15),
  • Magdalena (odc. 16),
  • klient restauracji czarodziejów (odc. 103)
  • 2007-2010: Tropiciele zagadek – Pagul
  • 2007-2008: Sushi Pack – Tako
  • 2007-2008: Animalia – Alex
  • 2007-2008: Magiczna karuzela
  • 2007-2008: Will i Dewitt – Bambi (odc. 7b)
  • 2007: Magi-Nation –
  • Tony Jones,
  • Aidan (odc. 1)
  • 2007: SamSam – Groszek
  • 2007: Pokémon: Wymiar Walki – Sho (odc. 19)
  • 2007: Bakugan: Młodzi wojownicy – Dan Kuso
  • 2007: Fineasz i Ferb – Jeremiasz
  • 2007: Zajączkowo – LimaBean
  • 2007: Miś Fantazy – Miś Fantazy
  • 2007: Supercyfry – Cyfra 6
  • 2007: iCarly –
  • Wade Collins (odc. 40),
  • Kevin (odc. 53),
  • Griffin (odc. 67),
  • Eric (odc. 78/79)
  • 2008-2011: Suite Life: Nie ma to jak statek –
  • Ashton (odc. 4),
  • Organizator koncertu (odc. 5)
  • 2008-2011: Batman: Odważni i bezwzględni – Bat-Mite (odc. 19, 45, 51)
  • 2008-2011: True Jackson – Justin Bieber (odc. 30)
  • 2008-2010: Tajemniczy Sobotowie –
  • Ulraj (odc. 6, 14, 22, 34),
  • Charles (odc. 9)
  • 2008-2009: Dex Hamilton – Kosmiczny Entomolog –
  • Zap,
  • Filip (odc. 1)
  • 2008-2009: Mighty B – Ben
  • 2008-2009: Ben 10: Obca potęga –
  • Pierce (odc. 21),
  • Decka (odc. 30)
  • 2008-2009: Strażnicy z Chinatown – Tobey
  • 2008-2009: Supa Strikas: Piłkarskie rozgrywki – Zack (odc. 25)
  • 2008: Stich!
  • 2008: Słoneczna Sonny – Chad
  • 2008: Power Rangers Furia Dżungli –
  • Theo,
  • Luen
  • 2008: Gwiezdne wojny: Wojny klonów – Rodianin
  • 2008: Potwory i piraci – Tytus
  • 2008: Agent specjalny Oso – Agent Wilczek
  • 2008: Troo – Jakub "Troo" Moss
  • 2008: Niezwykła piątka na tropie – Dylan
  • 2008: Krasula i my – Chico
  • 2008: Stacyjkowo – Dr Gosling (odc. 19)
  • 2008: SuperZeke – Jay Fritter
  • 2008: Marta mówi – Tadek
  • 2008: Pingwiny z Madagaskaru
  • 2008: Inazuma 11 – William "Willy" Glass
  • 2008: Beyblade: Metal Masters –
  • Hyoma (odc. 1-2),
  • Kyoya Tategami (odc. 5-6, 10-11, 17-21, 23),
  • Nowaguma (odc. 13-15)
  • 2008: Tomek i przyjaciele – Piotruś
  • 2008: Wakfu – Kriss Krass (odc. 36-38)
  • 2008: Listonosz Pat – Przesyłki specjalne – Ben
  • 2009-2012: Zeke i Luther – Doyce Plunk (odc. 40)
  • 2009-2010: Jonas
  • 2009: Kacper: Szkoła postrachu – Jimmy
  • 2009: Aaron Stone – Vas Mehta/Vasuvius
  • 2009: Superszpiedzy –
  • Jimmy (odc. 1),
  • Bucky Alder (odc. 5),
  • Gus Jr (odc. 7, 34),
  • Derek (odc. 10)
  • 2009: Zafalowani – Wipeout
  • 2009: Noddy w Krainie Zabawek – Gobbo
  • 2009: Lou! – Tristan
  • 2009: Huntik: Łowcy tajemnic –
  • Peter,
  • Harrison(odc. 33, 36, 39-52)
  • 2009: Podcats – Mimo
  • 2009: Dinopociąg – Lucjan Lambeozaur (odc. 30a, 30b, 31b, 39b)
  • 2009: Olivia
  • 2009: Antoś –
  • Mateusz,
  • lekarz (odc. 13),
  • Tomek (odc. 34)
  • 2009: Abby i latająca szkoła wróżek – Blögg
  • 2009: Sally Bollywood – Doowee McAdam
  • 2009: Big Time Rush –
  • Dak Zevon (odc. 19),
  • Steve (odc. 32),
  • Russell Brand (odc. 34-35)
  • 2009: Jake i Blake
  • 2010-2012: Straszyceum – Gil
  • 2010-2011: Tytan Symbionik – Artur (odc. 8)
  • 2010-2011: Lego: Fabryka bohaterów – Surge
  • 2010-2011: Ben 10: Ultimate Alien –
  • NanoBen,
  • Buzz (odc. 6),
  • Fan Bena (odc. 7),
  • Szlamfajer (odc. 7, 16),
  • Cash (odc. 12),
  • Berry (odc. 17),
  • Prostokąt Wredziak (odc. 18),
  • Jimmy Jones (odc. 22, 24),
  • Tack (odc. 29),
  • Cooper (odc. 31),
  • Strażnik #2 (odc. 31),
  • Pierce (odc. 35)
  • 2010: Hero 108 – Krzepki Ray
  • 2010: Planeta Sheena – Doppy
  • 2010: PopPixie – Fixit
  • 2010: Liga Młodych – Robin / Dick Grayson
  • 2010: Opowieści Śrubziemia
  • 2010: Lulu i inne zwierzaki
  • 2010: Pokémon: Czerń i Biel –
  • Dan (odc. 3),
  • Chili (odc. 5-6),
  • sędzia sali w Castelii (odc. 5-6),
  • sędzia zawodów (odc. 41)
  • 2010: Chuck i przyjaciele – Rally
  • 2010: Mr Young – Jordan „Slab” Slabinski
  • 2010: Zielony patrol – Julian
  • 2010: Franklin i przyjaciele – Królik
  • 2010: Turbo Dudley – psi agent – Keswick
  • 2010: Pora na przygodę! – Finn
  • 2010: Taniec rządzi – Gunther
  • 2010: Kick Strach się bać
  • 2010: Avengers: Potęga i moc – Johnny Storm/Ludzka Pochodnia (odc. 27)
  • 2011: Redakai: W poszukiwaniu Kairu – Zylus
  • 2011: Koszykarze – Rudy
  • 2011: Ninjago: Mistrzowie Spinjitzu – Jay (odc. 2-4, 11-23)
  • 2011: Power Rangers Samurai – Antonio
  • 2012: Tron: Rebelia – Bodhi (odc. 1)
  • 2012: Monsuno – Beyal
  • 2012: Iron Man: Armored Adventures –
  • Blizzard,
  • jeden z uczniów w Akademii Jutra (odc. 29),
  • głos w telewizorze (odc. 31)

GryEdytuj

  • 2004: Harry Potter i więzień Azkabanu (gra komputerowa) –
  • Neville Longbottom,
  • George Weasley
  • 2008: Brothers in Arms: Hell’s Highway
  • 2008: Mass Effect –
  • Schells,
  • Szeregowy Fredricks,
  • Kultysta biotyki,
  • Obywatel
  • 2011: Battlefield 3
  • 2012: Risen 2: Mroczne wody
  • 2012: Diablo III

Reżyseria dubbinguEdytuj

  • 2012: Iron Man: Armored Adventures (odc. 27-43)
  • 2012: Tron: Rebelia‎
  • 2012: Lorax – Ciotka Grizelda
Wikipedia-icon.png Ta strona zawiera treści z Wikipedii będące na licencji Creative Commons.

Zobacz oryginalny artykuł i autorów.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki